ӨМНӨГОВЬЧУУД ШИНЭ ОНЫ БОСГОН ДЭЭР ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛИАР ШАГНУУЛАВ

2019 оны 12 сарын 30
ӨМНӨГОВЬЧУУД ШИНЭ ОНЫ БОСГОН ДЭЭР ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛИАР ШАГНУУЛАВ

Монгол улсын хөгжил цэцэглэлт, их бүтээн байгуулалт, аймаг орон нутгийнхаа хөгжил хувьсалд үнэтэй хувь нэмэр оруулсан дараах иргэдийг МУ-ын Ерөнхийлөгчийн зарлигаар төрийн дээд одон медалиар шагнав.

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЬЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОН
Д.Зулзага Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын өндөр настан

АЛТАН ГАДАС ОДОН
Чогдорын Чүлтэм – Өмнөговь аймгийн Баяндалай сумын өндөр настан
Санжмятавын Цасчихэр – Өмнөговь аймгийн 2 дугаар цэцэрлэгийн багш
Дэгчингийн Түвшинбаатар – Өмнөговь аймгийн Цогт-Овоо сумын ЭМТ-ийн жолооч
Нямдоржийн Тунгалаг – Өмнөговь аймгийн Номгон сумын ЭМТ-ийн сувилагч
Маамаагийн Төмөр – Өмнөговь аймгийн Манлай сумын малчин Онигдойн Сосорбурам – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ахмад настан
Цэндийн Содномцэрэн – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ахмад настан
Цэндийн Сайнжаргал – Өмнөговь аймгийн Номгон сумын ахмад настан
Цэмбэлдоржийн Оюунцэцэг – Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын “Цог-Өрнөх” ОНӨААТҮГ-ын захирал
Цэдэнхүүгийн Отгонбаяр – Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын “Таван толгой” ХК-ны операторчин
Хандын Намхай – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ахмад настан
Маамын Мөнхтогоо – Өмнөговь аймгийн Ханхонгор сумын ахмад настан
Зэмбийн Мандал - Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ахмад настан
Гажидын Дэвшин - Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын малчин
Бямбын Дугармаа - Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ахмад настан
Дашийн Гомбосүрэн – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын Хөгжимт жүжгийн театрын дарга
Хүүхэний Бямбацэрэн – Өмнөговь аймгийн Цогт-Овоо сумын ЕБС-ийн багш
Халтарын Бүүвэй – Өмнөговь аймгийн Булган сумын ахмад настан
Дулмаагийн Батбаяр – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын “Дулааны цахилгаан станц”ТӨХК-ны заалт авагч
Аюушийн Бадамханд – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ахмад настан
Цэдэнхүүгийн Бадам – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын "Хос хуруувч" хоршооны дарга
Сономын Аюуш – Өмнөговь аймгийн Ханхонгор сумын малчин
Ёндонгийн Алтанцэцэг – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын Нэгдсэн эмнэлэгийн сувилагч

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛЬ
Намдагийн Сэвжид – Даланзадгад сумын 24 дүгээр цэцэрлэгийн багш
Цэвээний Эрдэнээ – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ЕБС-ийн багш
Мижиддоржийн Чүлтэмсүрэн – Өмнөговь аймгийн Ханбогд сумын ЕБС-ийн багш
Диваагийн Цэнгэл – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын
“Дулааны цахилгаан станц”ТӨХК-ний цахилгаанчин
Цэнд- Аюушийн Тогоохүү – Өмнөговь аймгийн Булган сумын Соёлын төвийн Номын санч
Нацагийн Сумъяа – Өмнөговь аймгийн Сэврэй сумын малчин
Янсрангийн Пүрэв – Өмнөговь аймгийн Номгон сумын малчин
Дэлэгбалын Оюун-Эрдэнэ – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ЭМТ-ийн сувилагч
Төрмөнхийн Оюунсүрэн – Өмнөговь аймгийн Сэврэй сумын Соёл урлагийн мэргэжлийн сургуулийн шанз хөгжмийн багш
Бүдбазарын Мөнхбат – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын БОЭТ-ийн их эмч
Лувсандоржийн Мишигбаатар – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын “Тээврийн нэгдэл” ХХК-ний жолооч
Бөөзийн Гэрэлтуяа – Өмнөговь аймгийн Мандал-Овоо сумын ЭМТ-ийн бага эмч
Жанчивын Баясгалан – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын ЕБС-ийн багш
Багсамын Баярхүү – Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын “Дулааны цахилгаан станц”ТӨХК-ний мужаан, техникч
Рэнцэнхоролын Батцог – Өмнөговь аймгийн Хүрмэн сумын
“Говь гурван сайхан” байгалийн цогцолборт газрын
хамгаалалтын захиргааны экологич
Сүрэнгийн Батмөнх – Өмнөговь аймгийн Ханхонгор сумын малчин
Долгорын Байнаа – Өмнөговь аймгийн Манлай сумын ЕБС-ийн багш
Осорын Ариунаа – Өмнөговь аймгийн Ханбогд сумын ЭМТ-ийн бага эмч

 

Мэдээний талаар?

Холбоотой мэдээлэл:


Сэтгэгдэл бичих: