ӨМНӨГОВЬ АЙМГИЙН 2019 ОНЫ АВАРГА МАЛЧИД ШАЛГАРЧЭЭ

2020 оны 03 сарын 05
ӨМНӨГОВЬ АЙМГИЙН 2019 ОНЫ АВАРГА МАЛЧИД ШАЛГАРЧЭЭ

1 Баяндалай Төхөм баг Батчулууны Буяндэлгэр
2 Баяндалай Баян баг Шаравжамцын Түвшин
3 Баяндалай Наран баг Галсангийн Насанбуян
4 Баян-Овоо Могойт баг Пүрэвийн Бадрал
5 Баян-Овоо Харзаг баг Дандарын Раднаасэд
6 Баян-Овоо Налих баг Отгондоржийн Цэвэгмэд
7 Булган Дэн баг Дашийхүүгийн Дүгэржав
8 Булган Хавцгайт баг Банзрагчийн Буянхишиг
9 Булган Дэн баг Тогоосүрэнгийн Ууганбаяр
10 Булган Дал баг Цэдэн-Ишийн Лхамсүрэн
11 Гурвантэс Гоёот баг Ичинхоролын Отгонбаатар
12 Гурвантэс Гоёот баг Сумъяагийн Ойдов
13 Гурвантэс Баясах баг Адьяагийн Мөнх
14 Гурвантэс Баясах баг Адьяагийн Шинэ-Оргил
15 Даланзадгад Дундсайхан баг Пунцагийн Баатар
16 Даланзадгад Баруунсайхан баг Энхтайваны Эрдэнэтулга
17 Даланзадгад Их-уул баг Лувсанжавын Батдорж
18 Мандал-Овоо Өтгөн баг Авирмэдийн Жаргалсайхан
19 Мандал-Овоо Мандал баг Доржсүрэнгийн Мандахбаатар
20 Мандал-Овоо Баянхошуу баг Жамъяны Туул
21 Манлай Өехий баг Будын Баярсайхан
22 Манлай Өгөөмөр баг Хүүхэний Улам-Өсөх
23 Манлай Жаргалант баг Батцэнгэлийн Ганзориг
24 Манлай Далай баг Сумаагийн Ганбат
25 Ноён Ганзагад баг Бамбийн Батсайхан
26 Ноён Сайран баг Борхүүгийн Батхүү
27 Ноён Сайран баг Талхаагийн Бямбадорж
28 Номгон Богт баг Лутаагийн Цэнд-Очир
29 Номгон Дэрсэн-Ус баг Бумхүүгийн Эрдэнээ
30 Номгон Эмгэнбулаг баг Баяагийн Энхболд
31 Сэврэй Хоолт баг Алимаагийн Атарбаяр
32 Сэврэй Бүйлсэн баг Бүдийн Болдсайхан
33 Сэврэй Сайншанд баг Думын Чоёнхүү
34 Хүрмэн Жанжин баг Цэцгээгийн Идэрхаан
35 Хүрмэн Хүрмэн баг Алтанцэцэгийн Галбадрах
36 Хүрмэн Тулга баг Банзарын Ганжаргал
37 Ханхонгор Хондот баг Пунцагийн Идэржавхлан
38 Ханхонгор Жаргалант баг Баярчимэгийн Нарангэрэл
39 Ханхонгор Өгөөмөр баг Төмөрийн Батдэлгэр
40 Ханбогд Баян баг Дорждэрэмийн Бөхчулуун
41 Ханбогд Номгон баг Хүүхэндүүгийн Далантай
42 Ханбогд Баян баг Хүүхэндүүгийн Эрдэнэсан
43 Ханбогд Гавилууд баг Батаагийн Охинхүү
44 Ханбогд Гавилууд баг Жамбалын Чинбаатар
45 Цогт-Овоо Найз баг Батмөнхийн Даваахүү
46 Цогт-Овоо Замын-Шанд баг Эрэндоригийн Баттөр
47 Цогт-Овоо Бортээг баг Бурмаагийн Нэргүйбаатар
48 Цогтцэций Сийрст баг Чулуунбаатарын Мөнхбат
49 Цогтцэций Билгэх баг Маамын Цогзолмаа
50 Цогтцэций Сийрст баг Нэргүйн Нямжав

Мэдээний талаар?

Холбоотой мэдээлэл:


Сэтгэгдэл бичих: