Төрийн дээд одон медалиар шагнаж урамшууллаа

2021 оны 10 сарын 07
Ардын хувьсгалын 100, Өмнөговь аймаг байгуулагдсаны 90 жилийн ой, Олон Улсын ахмадын өдөр болон Олон улсын багш нарын өдрийг тохиолдуулан Улс эх орон, говь нутгийнхаа эдийн засаг, нийгмийн хөгжилд үнэтэй хувь нэмэр оруулсан иргэдийг төрийн дээд одон медалиар шагнаж урамшууллаа.
“АЛТАН ГАДАС ОДОН”-ООР
1. Хорол Авир-Баяндалай сумын иргэн
2. Пунцагдаржаа Сэрж-Баяндалай сумын иргэн
3. Санжмятав Базага-Баяндалай сумын иргэн
4. Чойжамц Дашлхагва-Баяндалай сумын
5. Сугир Цэндоо-Баяндалай сумын иргэн
6. Самган Отгонцэвээн-Баян-Овоо сумын иргэн
7. Бөдөөн Бямбасүрэн-Баян-Овоо сумын иргэн
8. Гайжид Энхтайван Баян-Овоо сумын иргэн
9. Баттөмөр Жүрмэддорж-Баян-Овоо сумын иргэн
10. Яндаг Сарантуяа-Даланзадгад сумын иргэн
11. Пүрэв Оюунчимэг-Даланзадгад сумын иргэн
12. Чимэд Батхуяг-Даланзадгад сумын иргэн
13. Ямпил Цэен-Ойдов-Даланзадгад сумын иргэн
14. Чимэд Цэвэлмаа-Даланзадгад сумын иргэн
15. Түнтгэр Жавзандулам-Даланзадгад сумын иргэн
16. Төмөр Цэцэгээ-Даланзадгад сумын иргэн
17. Дадаа Жанчивдорж-Даланзадгад сумын иргэн
18. Гаажид Тогоо-Даланзадгад сумын иргэн
19. Дашмаа Жамбалсанжид-Даланзадгад сумын иргэн
20. Дэмбэрэл Пүрэв-Даланзадгад сумын иргэн
21. Дамдин Агваан-Даланзадгад сумын иргэн
22. Бямбаа Батсайхан- Даланзадгад сумын иргэн
23. Гөлгөө Алимаа - Даланзадгад сумын иргэн
“ЭРҮҮЛИЙГ ХАМГААЛАХЫН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН” ЦОЛ ТЭМДЭГЭЭР
1. Гэндэнгийн Батмөнх- Эрүүл мэндийн салбарын ахмад ажилтан
“ТЭРГҮҮНИЙ УУРХАЙЧИН” ТЭМДЭГЭЭР
1. Энхтуяагийн Хаш-Эрдэнэ- Эс Жи Эм Эс компанийн оператор
“ХӨДӨЛМӨРИЙН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН” ТЭМДЭГЭЭР
1. Данзанноровын Гантөмөр-Политехникийн коллежийн цахилгааны багш
2. Цэндоогийн Амгалан-Политехникийн коллежийн Захиргаа аж ахуйн менежер
3. Ноовын Мөнхцэцэг-Политехникийн коллежийн мэргэжлийн онолын багш
4. Цэрэнхандын Энхтөр-Политехникийн коллежийн жолооны багш
5. Бадамхандын Лхамсүрэн-Политехникийн коллежийн Хөдөлмөрийн аюулгүй байдлын багш
6. Цэрэнгээгийн Нарантуяа-Даланзадгад сумын 2-р сургуулийн үйлчилгээний ажилтан
“ХӨДӨӨ АЖ АХУЙН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН” ТЭМДЭГЭЭР
1. Цэеийн Зэрлэг-Даланзадгад сумын ахмад ногоочин
ХӨДӨЛМӨР НИЙГМИЙН ХАМГААЛЛЫН ЯАМНЫ “ЖУУХ БИЧИГ”-ЭЭР
1. Ядмааванчигийн Мөнх-Оргил-Политехникийн коллежийн хүнд машин механизмын засварын багш
БИЕИЙН ТАМИР СПОРТЫН ГАЗРЫН “ХҮНДЭТ ТЭМДЭГ”-ЭЭР
1. Даржаагийн Уламбаяр-Автомашин мотоциклийн холбооны гишүүн
БИЕИЙН ТАМИР СПОРТЫН ГАЗРЫН “АЛТАН ОД” ТЭМДЭГЭЭР
1. Дүүхүүгийн Бямбасүрэн-3-р сургуулийн биеийн тамирын багш
2. Дашзэвэгийн Бадамгэрэл-Автомашин мотоциклийн холбооны гишүүн
“СПОРТЫН МАСТЕР” ЦОЛ ТЭМДЭГЭЭР
1. Дэмбэрэлийн Бариул-Баяндалай сум
  
  
  
 
 
 
Мэдээний талаар?

Холбоотой мэдээлэл:


Сэтгэгдэл бичих: