АНГЛИ ХЭЛНИЙ ОЛИМПИАДЫГ АНХ УДАА СУМАНД ЗОХИОН БАЙГУУЛАВ

2017 оны 11 сарын 08
АНГЛИ ХЭЛНИЙ ОЛИМПИАДЫГ АНХ УДАА СУМАНД ЗОХИОН БАЙГУУЛАВ

Өмнөговь аймгийг 2016-2020 онд хөгжүүлэх аймгийн Засаг даргын үйл ажиллагааны хөтөлбөрийн хүрээнд “Англи хэлтэй Өмнөговь” хөтөлбөрийг хэрэгжүүлж байна. Аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч, Ханбогд сумын засаг дарга Б.Дэндэвсамбын санаачилга дор “Өмнөговио өөрсдөө хөгжүүлье” Англи хэлний стандарт олимпиадыг анх удаа амжилттай зохион байгууллаа.

Багш, сурагчдын ур чадварыг дээшлүүлэх, сурагчдад англи хэл сурах хүсэл сонирхлыг нэмэгдүүлж, мэдлэг ур чадварын түвшинг тодорхойлох зорилгоор тус олимпиадыг зохион байгуулсан ба 15 сургуулийн 320 гаруй сурагч, 40 багш оролцсон өргөн цар хүрээг хамарсан, өрсөлдөөнтэй олимпиад болсон байна.

 

АРВАН ХОЁРДУГААР ангийн төрөлд 41 сурагч оролцсоноос:

1-р байр: 2-р сургуулийн сурагч О.Цасчихэр
2-р байр: 2-р сургуулийн сурагч Ц.Баярлахжаргал
3-р байр: 1-р сургуулийн сурагч У.Сайнпүрэв
4-р байр: 2-р сургуулийн сурагч Э.Алтанзул

АРВАН НЭГДҮГЭЭР ангийн төрөлд 14 сурагч оролцсоноос:
1-р байр: 2-р сургуулийн сурагч И.Номиунзул
2-р байр: 6-р сургуулийн сурагч Э.Сувд-Эрдэнэ
3-р байр: 6-р сургуулийн сурагч Б.Тэмүүлэн
4-р байр: 2-р сургуулийн сурагч У.Номуун

АРАВДУГААР ангийн төрөлд 21 сурагч оролцсоноос:
1-р байр: Гурвантэс сумын сургуулийн сурагч И.Лхам-Осоржин
2-р байр: 5-р сургуулийн сурагч Б.Эрдэнэцэцэг
3-р байр: 6-р сургуулийн сурагч Д.Ундармаа
4-р байр: Ханбогд сумын ЕБС-ийн сурагч Б.Түшиг

ЕСДҮГЭЭР ангийн төрөлд 40 сурагч оролцсоноос:
1-р байр: 1-р сургуулийн сурагч О.Дөлгөөн
2-р байр: 2-р сургууль Ч.Анар
3-р байр: 5-р сургууль А.Булгамаа

НАЙМДУГААР ангийн төрөлд 45 сурагч оролцсоноос:
1-р байр 2-р сургуулийн сурагч Б.Анударь
2-р байр: 1-р сургуулийн сурагч Т.Наранжавхлан 
3-р байр: 6-р сургуулийн сурагч О.Наран-Эрдэнэ
4-р байр: 6-р сургуулийн сурагч Б.Алтангэрэл

ДОЛООДУГААР ангийн төрөлд 41 сурагч оролцсоноос: 
1-р байранд 1-р сургуулийн сурагч Б.Сайханжаргал
2-р байр: 3-р сургууль У.Номинжин
3-р байр: 2-р сургууль Х.Соёл-Эрдэнэ
4-р байр: 5-р сургууль А.Хулан

ЗУРГААДУГААР ангийн төрөлд 49 сурагч оролцсоноос:
1-р байр: 1-р сургуулийн сурагч Б.Маргад-Эрдэнэ
2-р байр: 6-р сургуулийн сурагч С.Сономдулам
3-р байр: 5-р сургуулийн сурагч М.Энхжин
4-р байр: 6-р сургууль Ц.Хулан

ТАВДУГААР ангийн төрөлд 35 сурагч оролцсоноос:
1-р байр: Ханбогд сумын ЕБС-ийн сурагч Ж.Анхчимэг
2-р байр: 5-р сургуулийн сурагч О.Эрхэс
3-р байр: 2-р сургуулийн сурагч Э.Дөлгөөн 
4-р байр: 1-р сургуулийн сурагч Э.Санчирболд

Мэдээний талаар?

Холбоотой мэдээлэл:


Сэтгэгдэл бичих: