Аймгийн ИТХ-д 105 хүн өрсөлдөнө

2012-10-24
Орон нутгийн ИТХ-ын сонгууль хаяанд ирлээ. Аймаг, сум, дүүргийн сонгуулийн тойргийн хороо хуулийн хугацаанд нэр дэвшигчдийг бүртгэн олон нийтэд зарлах ёстой. Тиймээс Өмнөговь аймгийн сонгуулийн хороо аймгийн ИТХ-д нэр дэвшигчдийг бүртгэн нэр дэвших болзол хангасан иргэдийг зарлаж байна. Энэ удаагийн орон нутгийн сонгуулиар Өмнөговь аймгийн ИТХ-ын 33 суудлын төлөө 105 нэр дэвшигч өрсөлдөхөөр болсон байна.  Намын жагсаалтын хувьд МАН болон АН 33, МАХН 18, ИЗНН 8, МҮАН 7 нэр дэвшигчийн нэрсийг эрэмбэлсэн байна. Нэр дэвших болзол хангасан иргэдийн 15% буюу 24 нь эмэгтэй, 85 % буюу 81 нь эрэгтэй нэр дэвшигчид байгаа юм байна.

НАМУУДЫН НЭР ДЭВШИГЧДИЙН ЖАГСААЛТ

Нэр дэвшигчдийн  нэрс

МАН

АН

МАХН

ИЗНН

МҮАН

1

Л.Энхболд

Б.Бадраа

Д.Эрдэнэ

Д. Лувсан

Б.Цогтсайхан

2

Х.Сугир

Л.Батчулуун

Ц.Эрдэнэчулуун

Б.Энх-Амгалан

Г.Энхболд

3

П.Пүрэвжав

А.Жаргалсайхан

Ж.Мөнххүрэл

Х.Энхжаргал

Л.Өлзийжаргал

4

Ө.Баянмөнх

А.Идэрцог

Д.Мөнх-Эрдэнэ

А.Наранцэцэг

Ц.Бямбацэцэг

5

В.Мөнхбат

Б.Цэвээн

С.Цэрэнжаргал

И.Олонмөнх

О.Сайнхүү

6

Б.Машбат

Ц.Бяцхансүх

Г.Сонинбаяр

Х.Мэндбаяр

Х.Догоо

7

Э.Чойжилсүрэн

Х.Түмэнбаяр

Д.Эрдэнэтөгс

Б.Оюунбат

Г.Гансүх

8

Ж.Отгонбаяр

Р.Бадрах

Ж.Аварзэд

Ц.Будгэрэл

 

9

Д.Мөнхтулга

Н.Хүрлээ

Л.Сандуй

 

 

10

Н.Амарзаяа

Г.Гангамаа

Ж.Зоригт

 

 

11

Г.Машбат

Б.Энхтуяа

Б.Цэрэнпагма

 

 

12

Л.Батбаатар

Ц.Мөнхнасан

Д.Даваасамбуу

 

 

13

Р.Бурмаа

Р.Бадамжунай

П.Батбаатар

 

 

14

З.Амарсанаа

Т.Золжаргал

Ш.Туяа

 

 

15

Б.Отгонбаяр

Х.Түмэндэлгэр

П.Паламдорж

 

 

16

Я.Болдбаатар

Б.Дэндэвсамба

Ц.Мандирхүү

 

 

17

Ц.Доржсүрэн

Р.Сэддорж

Б.Санжаасүрэн

 

 

18

Г.Сэлэнгэ

Н.Амгалан

Р.Хашбаяр

 

 

19

Б.Батаа

Д.Нацагдорж

 

 

 

20

Ж.Даваахүү

Б.Мятав

 

 

 

21

Х.Байгальмаа

Н.Энхбат

 

 

 

22

С.Мөнхбаяр

Ш.Баянбат

 

 

 

23

Б.Амаржаргал

Л.Цэцэг-Өлзий

 

 

 

24

Ц.Бат-Өлзий

С.Батзориг

 

 

 

25

Т.Мэндээ

П.Батбаяр

 

 

 

26

Н.Бурмаа

Ж.Тунгалаг

 

 

 

27

Н.Наранбаатар

Б.Амарсанаа

 

 

 

28

Б.Жаргал

Ж.Сандаг

 

 

 

29

С.Алтанцэцэг

Ц.Дэлгэрмаа

 

 

 

30

Б.Алтансүх

Ч.Жаргалсайхан

 

 

 

31

С.Бөхзориг

Д.Мөнхбаатар

 

 

 

32

Х.Батболд

Г.Тунгалаг

 

 

 

33

Б.Эрдэнэ-Очир

Д.Наранчимэг

 

 

 

 

 

 

 

СОНГУУЛИЙН ТОЙРГУУДАД  НЭР ДЭВШИГЧДИЙН СУДАЛГАА

 

10/12/2012

Сумын нэр

тойрог

Төлөөлөгчдийн нэрс

Бие даан
нэр дэвшигч

нийт нэр
дэвшигчид

 

МАН

АН

МАХН

ИЗНН

МҮАН

 

1

Баяндалай

1-р тойрог

Л.Батбаатар

Р.Бадрах

 

 

 

 

2

 

2

Баян-Овоо

2-р тойрог

Х.Батболд

Б.Амарсанаа

Ж.Зоригт

 

 

Б.Чинбат

4

 

3

Булган

3-р тойрог

Н.Амарзаяа

Н. Хүрлээ

Л.Сандуй

 

 

 

3

 

4

Гурвантэс

4-р тойрог

Б.Отгонбаяр

Г.Гангамаа

Д.Даваасамбуу

 

 

 

3

 

5

Мандал-Овоо

5-р тойрог

Л.Энхболд

Ц.Мөнхнасан

П.Паламдорж

 

 

 

3

 

6

Манлай

6-р тойрог

Р.Бурмаа

Б.Энхтуяа

 

 

 

 

2

 

7

Номгон

7-р тойрог

Ө.Баянмөнх

Т.Золжаргал

 

Х.Мэндбаяр

 

Г.Батболд

4

 

8

Ноён

8-р тойрог

Б.Жаргал

Р.Бадамжунай

Ц.Мандирхүү

 

 

 

3

 

9

Сэврэй

9-р тойрог

Б.Алтансүх

Х.Түмэндэлгэр

Д.Эрдэнэтөгс

 

Х.Догоо

 

4

 

10

Ханбогд

10-р тойрог

Б.Эрдэнэ-Очир

Б.Дэндэвсамба

Ш.Туяа

 

 

 

3

 

11

Ханхонгор

11-р тойрог

Ж.Отгонбаяр

С.Батзориг

Г.Сонинбаяр

 

О.Сайнхүү

 

4

 

12

Хүрмэн

12-р тойрог

Х.Байгальмаа

Ш.Баянбат

 

 

 

2

 

13

Цогт-Овоо

13-р тойрог

Э.Чойжилсүрэн

Р.Сэддорж

 

 

 

 

2

 

14

Цогтцэций

14-р тойрог

Ц.Доржсүрэн

Н.Амгалан

Б.Цэрэнпагма

 

 

 

3

 

15

Даланзадгад

БС  1-р баг

15-р тойрог

Ж.Даваахүү

Ж.Тунгалаг

Ц.Эрдэнэчулуун

Б.Оюунбат

 

 

4

 

ХУ 2-р баг

16-р тойрог

Н.Наранбаатар

Х.Түмэнбаяр

Р.Хашбаяр

 

 

 

3

 

Далан 3-р баг

17-р тойрог

П.Пүрэвжав

Л.Цэцэг-Өлзий

С.Цэрэнжаргал

Ц.Будгэрэл

Л.Өлзийжаргал

 

5

 

ДС 4-р  баг

18-р тойрог

С.Бөхзориг

Д.Нацагдорж

П.Батбаатар

Б.Энх-Амгалан

 

Б.Мөнхжаргал

5

 

ЗС 5-р баг

19-р тойрог

Б.Батаа

П.Батбаяр

Ж.Мөнххүрэл

 

Ц.Бямбацэцэг

Р.Тунгалаг

5

 

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Д.Мөнхтулга

Н.Энхбат

Б.Санжаасүрэн

Х.Энхжаргал

Г.Гансүх

Б.Баярчимэг

6

 

Оюут 7-р баг

21-р тойрог

Г.Машбат

Ж.Сандаг

Д.Мөнх-Эрдэнэ

А.Наранцэцэг

Б.Цогтсайхан

 

5

 

Цагаан/б 8-р баг

22-р тойрог

С.Мөнхбаяр

Б.Мятав

Ж.Аварзэд

И.Олонмөнх

Г.Энхболд

Б.Төмөрбат

6