Аймгийн ИТХ-д нэр дэвшигчдийн хэн нь хэдэн санал авав?

2012-11-28

 

 

Аймгийн ИТХ-ын 2012 оны сонгуульд нийт 105 хүн өрсөлдсөн. Үүнээс 81 иргэн нь тойрогт өрсөлдсөн билээ. Энэ удаагийн орон нутгийн сонгууль Өмнөговь аймагт амжилттай болсон бөгөөд нэр дэвшигчдийн авсан саналын тоо гарчээ. Уншигч танд аймгийн ИТХ-д нэр дэвшсэн иргэдийн намын харьяалал болон авсан саналын тоог хүргэж байна.

 

 

 

 

д/д

сум

тойрог

нэр дэвшигч

нам

авсан саналын тоо

1

Баяндалай

1-р тойрог

Раднаагийн БАДРАХ

АН

536

2

Баяндалай

1-р тойрог

Лхамчогдонгийн БАТБААТАР

МАН

385

3

Баян-Овоо

2-р тойрог

Хорлоогийн БАТБОЛД

МАН

471

4

Баян-Овоо

2-р тойрог

Бүрэнзаяагийн ЧИНБАТ

бие даагч

199

5

Баян-Овоо

2-р тойрог

Батчулууны АМАРСАНАА

АН

106

6

Баян-Овоо

2-р тойрог

Жаалхүүгийн ЗОРИГТ

МАХН

26

7

Булган

3-р тойрог

Намсрайн АМАРЗАЯА

МАН

419

8

Булган

3-р тойрог

Намдагийн ХҮРЛЭЭ

АН

417

9

Булган

3-р тойрог

Ламзавын САНДУЙ

МАХН

146

10

Гурвантэс

4-р тойрог

Гэлэнбандийн ГАНГАМАА

АН

962

11

Гурвантэс

4-р тойрог

Бавуугийн ОТГОНБАЯР

МАН

502

12

Гурвантэс

4-р тойрог

Доноровын ДАВААСАМБУУ

МАХН

298

13

Мандал-Овоо

5-р тойрог

Цэдэвдоржийн МӨНХНАСАН

АН

398

14

Мандал-Овоо

5-р тойрог

Лувсангийн ЭНХБОЛД

МАН

372

15

Мандал-Овоо

5-р тойрог

Пүрэвийн ПАЛАМДОРЖ

МАХН

7

16

Манлай

6-р тойрог

Рэнцэндоржийн БУРМАА

МАН

640

17

Манлай

6-р тойрог

Батцэнгэлийн ЭНХТУЯА

АН

548

18

Номгон

7-р тойрог

Түмэнбаярын ЗОЛЖАРГАЛ

АН

617

19

Номгон

7-р тойрог

Өлзийхутагийн БАЯНМӨНХ

МАН

447

20

Номгон

7-р тойрог

Халтар-Өвгөний МЭНДБАЯР

ИЗНН

41

21

Номгон

7-р тойрог

Гомбын БАТБОЛД

бие даагч

5

22

Ноён

8-р тойрог

Багварын ЖАРГАЛ

МАН

287

23

Ноён

8-р тойрог

Рэгдэнгийн БАДАМЖУНАЙ

АН

278

24

Ноён

8-р тойрог

Цэдэнгийн МАНДИРХҮҮ

МАХН

42

25

Сэврэй

9-р тойрог

Хумбаагийн ТҮМЭНДЭЛГЭР

АН

554

26

Сэврэй

9-р тойрог

Батсүхийн АЛТАНСҮХ

МАН

208

27

Сэврэй

9-р тойрог

Дуваагийн ЭРДЭНЭТӨГС

МАХН

65

28

Сэврэй

9-р тойрог

Хайдавын ДОГОО

МҮАН

28

29

Ханбогд

10-р тойрог

Бямбацогтын ЭРДЭНЭ-ОЧИР

МАН

1214

30

Ханбогд

10-р тойрог

Бодьхүүгийн ДЭНДЭВСАМБА

АН

593

31

Ханбогд

10-р тойрог

Шаравжамцын ТУЯА

МАХН

104

32

Ханхонгор

11-р тойрог

Жамцын ОТГОНБАЯР

МАН

445

33

Ханхонгор

11-р тойрог

Сугиагийн БАТЗОРИГ

АН

294

34

Ханхонгор

11-р тойрог

Ганчимэгийн СОНИНБАЯР

МАХН

170

35

Ханхонгор

11-р тойрог

Очирсүрэнгийн САЙНХҮҮ

МҮАН

37

36

Хүрмэн

12-р тойрог

Шоовдорын БАЯНБАТ

АН

369

37

Хүрмэн

12-р тойрог

Хоролын БАЙГАЛЬМАА

МАН

334

38

Цогт-Овоо

13-р тойрог

Ренчинбямбын СЭДДОРЖ

АН

519

39

Цогт-Овоо

13-р тойрог

Энхээгийн ЧОЙЖИЛСҮРЭН

МАН

213

40

Цогтцэций

14-р тойрог

Наранцэцэгийн АМГАЛАН

АН

1150

41

Цогтцэций

14-р тойрог

Цогзолмаагийн ДОРЖСҮРЭН

МАН

537

42

Цогтцэций

14-р тойрог

Банзрагчийн ЦЭРЭНПАГМА

МАХН

405

43

БС  1-р баг

15-р тойрог

Жаалхүүгийн ТУНГАЛАГ

АН

484

44

БС  1-р баг

15-р тойрог

Цэвэграшийн ЭРДЭНЭЧУЛУУН

МАХН

294

45

БС  1-р баг

15-р тойрог

Жамъянгийн ДАВААХҮҮ

МАН

247

46

БС  1-р баг

15-р тойрог

Борхүүгийн ОЮУНБАТ

ИЗНН

104

47

ХУ 2-р баг

16-р тойрог

Хүүгийн ТҮМЭНБАЯР

АН

619

48

ХУ 2-р баг

16-р тойрог

Нанзадын НАРАНБААТАР

МАН

269

49

ХУ 2-р баг

16-р тойрог

Рагчаагийн ХАШБАЯР

МАХН

84

50

Далан 3-р баг

17-р тойрог

Лувсангийн ЦЭЦЭГ-ӨЛЗИЙ

АН

489

51

Далан 3-р баг

17-р тойрог

Пүрэвийн ПҮРЭВЖАВ

МАН

273

52

Далан 3-р баг

17-р тойрог

Содномцэрэнгийн ЦЭРЭНЖАРГАЛ

МАХН

141

53

Далан 3-р баг

17-р тойрог

Цэнгэлжаргалын БУДГЭРЭЛ

ИЗНН

65

54

Далан 3-р баг

17-р тойрог

Лочингийн ӨЛЗИЙЖАРГАЛ

МҮАН

24

55

ДС 4-р  баг

18-р тойрог

Доржпаламын НАЦАГДОРЖ

АН

405

56

ДС 4-р  баг

18-р тойрог

Сугиагийн  БӨХЗОРИГ

МАН

334

57

ДС 4-р  баг

18-р тойрог

Батсуурийн МӨНХЖАРГАЛ

бие даагч

102

58

ДС 4-р  баг

18-р тойрог

Балжиннямын ЭНХ-АМГАЛАН

ИЗНН

62

59

ДС 4-р  баг

18-р тойрог

Пүрэвийн БАТБААТАР

МАХН

58

60

ЗС 5-р баг

19-р тойрог

Бараадуузын БАТАА

МАН

416

61

ЗС 5-р баг

19-р тойрог

Пандийн БАТБАЯР

АН

193

62

ЗС 5-р баг

19-р тойрог

Рашбудын ТУНГАЛАГ

бие даагч

105

63

ЗС 5-р баг

19-р тойрог

Жанчивын МӨНХХҮРЭЛ

МАХН

26

64

ЗС 5-р баг

19-р тойрог

Цэдэнбалжирын БЯМБАЦЭЦЭГ

МҮАН

17

65

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Насанбуянгийн ЭНХБАТ

АН

570

66

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Дашдооровын МӨНХТУЛГА

МАН

217

67

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Бүдээгийн БАЯРЧИМЭГ

бие даагч

137

68

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Бүрэнжаргалын САНЖААСҮРЭН

МАХН

61

69

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Хүүхэндүүгийн ЭНХЖАРГАЛ

ИЗНН

38

70

Начин 6-р баг

20-р тойрог

Галсандоржийн ГАНСҮХ

МҮАН

4

71

Оюут 7-р баг

21-р тойрог

Жамъянжавын САНДАГ

АН

322

72

Оюут 7-р баг

21-р тойрог

Доржбямбын МӨНХ-ЭРДЭНЭ

МАХН

176

73

Оюут 7-р баг

21-р тойрог

Адъяагийн НАРАНЦЭЦЭГ

ИЗНН

156

74

Оюут 7-р баг

21-р тойрог

Гэндэндоржийн МАШБАТ

МАН

146

75

Оюут 7-р баг

21-р тойрог

Буяндэлгэрийн ЦОГТСАЙХАН

МҮАН

27

76

Цагаанбулаг

 8-р баг

22-р тойрог

Бодийн МЯТАВ

АН

274

77

Цагаанбулаг

 8-р баг

22-р тойрог

Сумъяаготовын МӨНХБАЯР

МАН

184

78

Цагаанбулаг

 8-р баг

22-р тойрог

Будын ТӨМӨРБАТ

бие даагч

85

79

Цагаанбулаг

 8-р баг

22-р тойрог

Жанцангийн АВАРЗЭД

МАХН

70

80

Цагаанбулаг

 8-р баг

22-р тойрог

Идэшийн ОЛОНМӨНХ

ИЗНН

59

81

Цагаанбулаг

 8-р баг

22-р тойрог

Гочоодоржийн ЭНХБОЛД

МҮАН

37




нам

авсан саналын тоо





АН

536





МАН

385





МАН

471





бие даагч

199





АН

106





МАХН

26





МАН

419





АН

417





МАХН

146





АН

962





МАН

502





МАХН

298





АН

398





МАН

372





МАХН

7





МАН

640





АН

548





АН

617





МАН

447





ИЗНН

41





бие даагч

5





МАН


Сүүлд нэмэгдсэн